Розпочала свою діяльність громадська організація

«Асоціація професійних ріелторів».

 

     Шановні мешканці міста Кропивницький! Ми, ріелтори, хотіли б поділитися з вами звісткою про те, що 30 вересня 2016 року у нашому місті була заснована неприбуткова громадська організація «Асоціація професійних ріелторів», скорочено ГО «АПР». Ми, спеціалісти ринку нерухомості, що працюють згідно Кодексу честі ріелтора, вирішили об’єднатися заради підвищення якості обслуговування клієнтів, співпраці та чесної конкуренції.

Цілями Асоціації є підтримка діяльності професійних ріелторів, сприяння розвитку традицій ріелторства і формування правил професійної поведінки ріелтора. Організація об’єднує спеціалістів ринку нерухомості нашого міста, що виконують свої обов’язки на засадах відповідальності, прозорості та сумлінності.

Дозвольте висловити свою думку: мені буває прикро, коли покупці або продавці кажуть, що не хочуть співпрацювати з агентством, можливо, вони зіткнулися з несумлінним ріелтором, або ж вони не знають про переваги роботи з фахівцем ринку нерухомості.

Продавець може і не замислюватись про те, що йому набагато зручніше доручити продаж свого об’єкта фахівцю ринку нерухомості, який буде здійснювати комплекс професійних передпродажних заходів, ніж займатися продажом нерухомості самостійно. Професійний ріелтор на стадії проведення передпродажних заходів здійснює повномасштабну рекламну компанію, охоплюючи максимальну кількість друкованих та електронних джерел, а також професійні засоби зв’язку з іншими агентствами нерухомості, залучаючи таким чином максимальну кількість потенційних покупців і вчасно актуалізуючи інформацію. Ріелтор істотно економить час і сили продавця, відповідаючи на телефонні дзвінки практично в будь-який час, домовляючись про перегляди та узгоджуючи всі необхідні деталі. Фахівець ринку нерухомості під час всього періоду продажу або покупки нерухомості є кваліфікованим помічником і консультантом як продавця, так і покупця.

З кожним із покупців, що оглядали об’єкт нерухомості, у професійного ріелтора складено договір перегляду, що убезпечує продавця. Досвідчений фахівець з нерухомості не буде зайвий раз турбувати сім’ю власника, а, виявляючи потреби та побажання покупця, приводить на перегляд об’єкта нерухомості дійсно зацікавлених клієнтів. Ріелтор пропонує максимально відповідні варіанти, заощаджуючи час покупця. Спеціаліст ринку нерухомості мінімізує витрати на передпродажну підготовку документів, достатніх і необхідних для здійснення угоди купівлі-продажу. Агентство зекономить сили і час продавця в процесі передпродажних перевірок та збору документів для нотаріального переоформлення, розбереться в можливих труднощах і допоможе вирішити проблеми при підготовці і проведенні самої угоди. Деколи потрібно у стислі терміни підготувати документи, і це під силу тільки фахівцям ринку нерухомості. Іноді необхідно замкнути ланцюжок з декількох взаємопов’язаних ланок, і в кожної ланки можуть бути свої складнощі: чи то з документами, з власниками, з сумами відсутніх коштів, опікунськими радами, виписками, військкоматами та іншими перешкодами, з якими досить складно впоратися без допомоги фахівця. Покупець, співпрацюючи з агентством, позбавляє себе від необхідності моніторингу безлічі різних інформаційних ресурсів в пошуках підходящого варіанту, отримуючи від ріелтора максимально повну інформацію у найкоротший термін. Бази агентств нерухомості в нашому місті налічують декілька тисяч об’єктів нерухомого майна, що дозволяє ріелтору максимально швидко знайти задовольняючий критеріям пошуку покупця варіант. Ріелтору доступні професійні засоби зв’язку, де він знаходить для свого покупця ексклюзивні пропозиції від інших агентств нерухомості та пропонує співпрацю щодо об’єктів, за продаж яких він відповідальний. Представнику агентства нерухомості завжди простіше узгоджувати ціну як з продавцем, так і з покупцем як спеціалісту, що володіє ситуацією на ринку нерухомості. Крім того, агентство нерухомості виступає гарантом безпеки і чистоти угоди, і це дуже важливо для покупця, так як він передає продавцю значну грошову суму. Професійний ріелтор забезпечує супроводження всіх етапів покупки та продажу об’єкта нерухомого майна. У відповідності зі статтею 52 Цивільного кодексу України Фізична особа-підприємець відповідає за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю усім своїм майном, а також часткою у праві спільної сумісної власності подружжя. Завдання агентства нерухомості – з повною відповідальністю гарантувати ваш комфорт та безпеку.

У нашому місті багато хороших ріелторів! Ми об’єдналися заради чесної конкуренції та якісного обслуговування клієнтів. Ми за професійні та чесні відносини між ріелтором і клієнтом, а також між співробітниками різних агентств нерухомості. Громадська організація «Асоціація професійних ріелторів» створена і діє на основі добровільності, рівноправності її членів, самоврядування, законності та гласності. Діяльність Організації має суспільний характер, що не суперечить її взаємодії з органами державної влади, тісним контактам з іншими громадськими організаціями, рухами, фондами та окремими громадянами. Керуючим органом Асоціації є Рада в кількості п’ять осіб.

Асоціація створена для підтримки фізичних осіб-підприємців, що професійно займаються ріелторською діяльністю згідно з чинним законодавством України.

Якось мені довелося підбирати квартиру покупцям, яких ошукав несумлінний ріелтор. Люди були розгублені та навіть не знали, як правильно діяти в такій ситуації. Відтепер наші клієнти можуть звернутися до ГО «АПР» із будь-якими питаннями, скаргами та пропозиціями. Співпрацюючи з агентством нерухомості, що входить до складу ГО «АПР» можна бути упевненим в тому, що такий фахівець виконає свої обов’язки якісно і відповідально.

  Усі учасники громадської організації «Асоціація професійних ріелторів» мають посвідчення встановленого зразка. 

Ми працюємо для вас!

Наталія Кісельова,

голова ГО "АПР",

директор агентства нерухомості "Мегадом"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОДЕКС ЧЕСТИ РИЕЛТОРА

Гражданская организация «Ассоциация профессиональных риелторов»

 

Участники Ассоциации профессиональных риелторов ГО «АПР», в целях поддержания профессиональной чести, развития традиций риелторства и осознавая нравственную ответственность перед обществом, принимают настоящий Кодекс чести риелтора.

Кодекс чести риелтора устанавливает обязательные для каждого риелтора правила поведения при осуществлении риелторской деятельности, основанные на нравственных критериях и традициях риелторства, а также на международных стандартах и правилах риелторской профессии. Результатом его принятия должно стать формирование честного и прозрачного рынка недвижимости.

Риелторы вправе в своей деятельности руководствоваться нормами, правилами и положениям настоящего Кодекса, поскольку они не противоречат законодательству Украины.

 

1. Участники Ассоциации профессиональных риелторов

1.1 Действие Кодекса чести распространяется на риелторов, готовых следовать принципам, изложенным в данном Кодексе, о чем свидетельствует подпись риелтора/директора агентства недвижимости.

1.2. Принятие руководителем агентства недвижимости Кодекса чести риелтора подразумевается принятие Кодекса всем агентством, при этом на директора возлагается функция ознакомления своих сотрудников с его правилами, подписание ними данного Кодекса (внутренний экземпляр агентства), и обеспечение соблюдения его норм.

 

2. Принципы и нормы профессионального поведения риелтора

2.1. Уважение риелторского труда, профессии риелтора и своих коллег.

2.2. Выполнение профессиональных обязанностей на основании принципов честности, справедливости, добросовестности и прозрачности.

2.3. Оказание должного внимания клиенту, обеспечение ясности, своевременности и прозрачности информации, предоставляемой клиенту.

2.4. Сохранение профессиональной и коммерческой тайны.

2.5. Стремление придерживаться единой системы гонораров.

2.6. Предоставление профессиональных услуг без дискриминации на основе расовой принадлежности, национальности, религии, пола, физических недостатков, социального или семейного положения, профессии. 

2.7. Стремление к повышению профессионального уровня.

 

3. Принципы взаимодействия между агентствами недвижимости

3.1. Построение отношений с другими агентствами/риелторами на основании взаимного уважения и соблюдения их профессиональных прав.

3.2. Распределение гонорара между агентствами производится в равных пропорциях, если иные условия не были оговорены заблаговременно.

3.3. Работа в соответствии со стандартами честной конкуренции. Отказ от получения нечестного преимущества.

 

 4. Этика риелтора

4.1. Каждый риелтор имеет равные права с другими риелторами, участниками ГО «АПР». 
4.2. Осуществление риелторской деятельности должно производиться таким образом, чтобы избегать возникновения профессиональных конфликтов с другими риелторами. 
4.3. В случае возникновения спорных ситуаций риелтор может обратиться за помощью в их разрешении к другим риелторам – членам Совета ГО «АПР».